Gąbki do makijażu. Co musimy wiedzieć?

Gąbki do makijażu różnią się od siebie wielkością oraz kształtem. Łączy je jedno są chętnie używane przez wszystkie kobiety, które codziennie wykonują makijaż na swojej twarzy. Z tego względu zestaw gąbek do makijażu każda z pań przyjmie z wdzięcznością w formie prezentu.

Zalety

Gąbki do makijażu. Co musimy wiedzieć?Gąbki do makijażu zostały docenione przez kobiety na całym świecie ze względu na ich cztery cechy. Przede wszystkim są one bardzo wygodne. Po drugie podkład, który zostanie rozprowadzony za pomocą gąbki jest dużo bardziej trwały. Odpowiednie wykorzystanie gąbki i nacisk, jaki stosujemy podczas rozprowadzania podkładu po twarzy, sprawia, że makijaż jest w stanie przetrwać nawet przez dwadzieścia cztery godziny. Po trzecie makijaż jest nie tylko bardziej trwały, ale też naturalny. Ostatecznie podkład rozprowadzany przez gąbkę pozwala nam na zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości w postaci blizn czy pozostałości po trądziku.

Jak używać i wybrać najlepszą gąbkę?

Na samym początku gąbkę moczymy w wodzie. Następnie musimy usunąć jej nadmiar. Zbyt duża ilość wody, uniemożliwi nam bowiem nałożenie produktu. Odciskamy wodę tak długo, aż będzie ona jedynie wilgotna. Możemy w tym celu wykorzystać choćby papierowy ręcznik. Następnie nakładamy produkt na rękę i dopiero bezpośrednio z niej nabieramy go na gąbkę. Sam produkt aplikujemy na twarz ruchem stemplującym, wklepując produkt w skórę. Szersza część gąbeczki służy do nakładania podkładu na większą powierzchnię twarzy, wąską końcówką nakładamy podkład przy skrzydełkach nosa lub korektor w okolice oczu. Po wszystkim gąbkę myjemy mydłem albo szamponem i odkładamy do wyschnięcia. Jeśli tego nie zrobimy, to gąbkę trudno nam będzie potem umyć, a dodatkowo szybciej ulegnie ona zniszczeniu. Najwygodniejsze gąbki mają kształt trójkąta z ostrymi końcami, dzięki którym łatwo aplikuje się podkład przy nosie i pod oczami. Nie powinny też tworzyć plam oraz smug. Ważna w przypadku gąbki jest ostra końcówka, która umożliwia dotarcie w trudno dostępne miejsca.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/68-do-makijazu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.